Profalmet Zakład Mechaniki Precyzyjnej

Projektowanie
CAD/CAM

Posiadamy własny dział konstrukcyjno-technologiczny, w którym powstają projekty maszyn i elementów, a także kompletne technologie wykonania, zarówno części prototypowych, jak i seryjnych.
 
Wśród naszych realizacji znajdują się m.in. kompletne linie do produkcji mleczarskiej, maszyny do gięcia rur, mechanizmy do pras tłoczących i inne.
Korzystamy z pakietu oprogramowania Solidworks, gdzie opracowujemy większość projektów, począwszy od modelowania 3D poszczególnych części, poprzez wirtualną analizę ich pracy w zespołach i mechanizmach, kończąc na tworzeniu kompletnej dokumentacji technicznej, obejmującej rysunki wykonawcze, złożeniowe, listy materiałowe i wizualizacje.
Projektowanie jest zintegrowane z procesem wytwarzania, gdzie powstają technologie wykonania zaprojektowanych elementów. Korzystając z oprogramowania CAM tworzymy programy dla maszyn CNC ( centrum obróbcze, laser, prasy krawędziowe). Integracja tych procesów umożliwia nam pełną kontrolę nad wszystkimi etapami powstawania elementów. To z kolei przekłada się na optymalizacje redukujące czas pracy, minimalizujące odpady, zapewniające powtarzalność parametrów, a przede wszystkim obniżające koszty wytworzenia części.

Solidworks umożliwia

opracowywanie technologii dla elementów bryłowych, a także konstrukcji spawanych czy elementów giętych z blach.

Tworzenie i analiza złożeń

pozwala na wirtualne budowanie maszyny lub samego jej mechanizmu.

Dzięki temu mamy możliwość dokładnej weryfikacji określonego rozwiązania

zanim elementy zostaną fizycznie wykonane.